Uszlachetnienia

Stosujemy większość dostępnych na rynku technik wzbogacających i uatrakcyjniających odbiór wizualny materiałów drukowanych. Dzięki nim uzyskujemy efekty zwracające uwagę poprzez refleksy świetlne ale też wypukłości  w połączeniu z ozdobnymi miłymi w dotyku papierami. 
uszlachetnienia tlo 1

Hot stamping

Hot stamping (termodruk, hot print) jest techniką uszlachetnienia z użyciem folii hot-stampingowej i matryc wypukłych wykonanych z materiału przewodzącego ciepło. Hot-stampingu używa się do uszlachetniania druku, znakowania, zabezpieczenie druku (zwłaszcza folie holograficzne).

Lakier UV

Lakierowanie UV to nałożenie technika sitodruku warstwy lakieru, która jest utrwalana poprzez promieniowanie UV na druk. Chroni przed uszkodzeniami zewnętrznymi (zarysowania, otarcia) oraz uatrakcyjnia produkt estetycznie. Arkusz może być pokryty lakierem wybiórczo (punktowo) lub na całej powierzchni.

Foliowanie

Foliowanie to pokrycie powierzchni druku folią z tworzyw sztucznych. Dzięki foliowaniu zadrukowana powierzchnia uzyskuje dodatkowe walory estetyczne i jest zabezpieczona przed działaniem mechanicznym, chemicznym, promieniowaniem UV, czy wilgocią. Powierzchnie foliować można jednostronnie lub dwustronnie. Folie dzielimy na błyszczącą, matową i soft touch (symuluje „aksamitną” powierzchnię).

Tłoczenie ślepe (suchy tłok)

Jest to rodzaj uszlachetnienia druku, gdzie w materiale tłoczonym uzyskujemy obraz poprzez odciśnięcie matrycą/patrycą, zazwyczaj w celu uwypuklenia nadrukowanego wcześniej wzoru (napis, logo, element zdobniczy). Tłoczenie odbywa się w temperaturze otoczenia lub kilkudziesięciu °C, dzięki temu tłoczony materiał po ustąpieniu tłoka w większym stopniu zachowuje odkształcenie lub dodatkowo materiał się odbarwia.