logotyp

Uszlachetnienia

Uszlachetnienia – dodatkowe usługi poligraficzne

Materiały drukowane w swojej oryginalnej, „surowej” formie nie zawsze spełniają wszystkie oczekiwania. Często wymagają jeszcze dodatkowego ulepszenia, podrasowania. Jak osiągnąć taki efekt? Za sprawą uszlachetnień – technik, które proponujemy klientom zwracającym uwagę na jakość wykończenia.

Ale to nie tylko design, bo za sprawą hot stampingu czy lakieru UV nie tylko zdobimy, ale też zabezpieczamy wydrukowane materiały. Dzięki temu lepiej sprawdzają się w swojej roli, pozwalają na prowadzenie działań marketingowych i przynoszą szereg korzyści w innych zastosowaniach (reklamowych oraz informacyjnych).

Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu i wiedzy naszych specjalistów, podejmujemy się uszlachetnień niemal wszystkimi nowoczesnymi metodami. Wśród nich jest:

  • hot stamping,
  • tłoczenie ślepe,
  • sitodruk,
  • lakierowanie UV.
  • foliowanie.

Uzyskujemy doskonałe efekty wizualne, wzmacniane jeszcze przez refleksy świetlne i wypukłości tworzące trójwymiarowe wrażenia.

Hot stamping

Hot stamping

Ta technika uszlachetnienia zakłada wykorzystanie folii hot-stampingowej oraz matryc wypukłych wykonanych z materiału przewodzącego ciepło. Inaczej – termodruk, hot print znajduje zastosowanie w uszlachetnianiu i zabezpieczaniu druku oraz znakowaniu.

Ekskluzywny wygląd materiałów
Niepowtarzalny, zachwycający efekt

Tłoczenie ślepe (suchy tłok)

W tym wariancie uszlachetniania stosujemy matryce i patryce, które odciskają logo, napis czy element zdobniczy na nadrukowanym wcześniej wzorze. Celem jest jego uwypuklenie. Po ustąpieniu tłoku odkształcenie jest trwałe, a materiał stosownie zabarwiony. Uzyskany efekt jest trwały.

Efekt eleganckiej skromności
Podkreśla szlachetność surowca
Tłoczenie ślepe (suchy tłok)
Sitodruk

Sitodruk

To najstarsza, tradycyjna metoda uszlachetniania materiałów poligraficznych, której nie mogło zabraknąć w naszej ofercie. Przygotowany szablon nakładamy na sito, a potem farba jest przez nią przetłaczana, co prowadzi do powstania wzoru na materiale docelowym. Zaletą tej metody jest szybkie tempo druku, co pozwala na skrócenie czasu produkcji w przypadku dużych nakładów.

Idealny do nietypowych surowców
Gdy celem jest prosty i skuteczny przekaz

Lakierowanie UV

Polecamy lakierowanie UV, gdy chcesz uzyskać ładny trwały efekt. Tu udaje się to osiągnąć za sprawą promieniowania UV skierowanego na druk, w wyniku czego powstaje dość śliska, idealnie gładka powierzchnia. Oprócz oczywistych walorów estetycznych, zabezpiecza ona wydruk przed uszkodzeniami z zewnątrz, np. rysami. Możemy wykonać lakierowanie miejscowo lub całościowo.

Wyróżnij się wśród konkurencji
Każdy druk zyskuje blask
Lakierowanie UV
Foliowanie

Foliowanie

Uszlachetnianie metodą foliowania też ma liczne zalety. Wydruki pokrywamy tu folią wykonaną z tworzyw sztucznych, co – podobnie jak w poprzednich technikach – wpływa na poprawę estetyki i wytrzymałości na czynniki mechaniczne, chemicznie, promieniowanie UV oraz wilgoć. Oferujemy foliowanie jedno- lub dwustronne, w wersji błyszczącej, matowej lub soft touch (powłoka aksamitna).

Najlepsza ochrona druku
Ekonomiczne szlachetnienie
akme
Zamów usługi dodatkowe – dostępne uszlachetnienia

Popraw design swojego dzieła i zabezpiecz uzyskane wydruki przed uszkodzeniami. Wybierz uszlachetnienia z naszej oferty – gwarantujemy najwyższe zaangażowanie w każdy projekt i wykończenie go zgodnie z Twoimi wytycznymi.

akme
Kontakt

ul. Milionowa 21, 93-105 Łódź